ПКУ переписали: нові ставки податків і штрафи діють із 23 травня

25.05.20

Сталося нарешті те, що так багато обговорювали. Закон України"Про внесення змін до Податкового кодексу Українищодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" №466-IX, підписаний Президентом 21 травня, опублікований у парламентській газеті "Голос України" 22 травня. Це значить, що основний масив новацій та змін, яких зазнає ПКУ, набирають чинності вже 23 травня, у суботу.

Складно не відзначити, що "блискавичне" набрання чинності великим масивом змін може боляче вдарити по бізнесу, адже йому доведеться оперативно переналаштовуватися і зважати на новації. Так, суттєвих змін зазнає ст. 39 ПКУ, яка регулює оподаткування контрольованих операцій. Зокрема, оновляться вимоги до звіту про такі операції, проведення перевірки дотримання платником податків принципу "витягнутої руки". Змін зазнала і ст. 42 ПКУ в частині подання податкової звітності в електронній формі, роботі платника через Електронний кабінет. Зверніть увагу, що розрахунки (у т.ч. розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку), які подають до органів ДПС, прирівняли до податкової декларації. У новій редакції виклали і п. 46.2 ПКУ, який визначає правила подання платниками податку на прибуток річної та квартальної фінансової звітності.

Відкориговано і вимоги до адміністративного оскарження рішень контролюючих органів, правила щодо оформлення результатів документальних перевірок, умови продажу майна, що перебуває у податковій заставі тощо.

А норми ПКУ щодо штрафів суттєво оновляться. Штраф за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах зросте удвічі: для самозайнятих осіб до 340 грн, а для юридичних осіб - до 1020 грн за перше порушення. Штраф за ведення нерезидентом діяльності через невзяте на облік представництво обійдеться аж у 100 тисяч грн. За помилку в ідентифікаційному коді фізособи чи його незазначення штраф буде 340 грн. Новим буде штраф за порушення порядку подання інформації контролюючим органам про угоди щодо оренди об'єктів нерухомості. А неподання звіту про контрольовані операції буде "коштувати" 630,6 тис. грн

Змін зазнали правила стосовно податку на прибуток, ПДФО, ПДВ, податку на нерухомість та плати за землю.

Джерело: https://buh.ligazakon.net/ua/news/195537_pku-perepisali-nov-stavki-podatkv--shtrafi-dyut-z-23-travnya?fbclid=IwAR1immw9l4IJuvF699nGSpMQYCg-goh6AFtTzQB3PnBAlftrchJ2hg7sKvc

 

Додатково: 

Глава налогового комитета ВР пояснил, что такое контролированная иностранная компания и другие новации закона о налоговой реформе.

23 мая вступили в силу большинство норм Закона № 466-IX «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно усовершенствования администрирования налогов, устранения технических и логических неувязок в налоговом законодательстве». Остальные нормы вступают в силу с 1 июля 2020 и 1 января 2021 г.

Документ предусматривает ряд изменений:

  • Документ внедряет международные стандарты налогового контроля для всех участников международной торговли и имплементацию положений Плана противодействия практикам размывания налогооблагаемой базы и вывода прибыли из-под налогообложения (План BEPS).
  • Предусмотренные документом изменения обеспечивают необходимые условия для реформирования Государственной налоговой службы и открывают возможность для преобразования ее структуры в соответствии с концепцией единого юридического лица.
  • Закон совершенствует систему администрирования налогов и расширяет возможности онлайн-сервисов для плательщиков. 

В свою очередь глава налогового комитета Рады Даниил Гетьманцев пояснил, что такое контролированная иностранная компания и другие новации закона о налоговой реформе.

 

 

Джерело: https://sud.ua/ru/news/publication/169591-daniil-getmantsev-razyasnil-novelly-nalogovogo-zakona-dokument?fbclid=IwAR2Z3kjw25yYuPcwE98L51HxQb2HQ2p1EEVXV2CdV-62bX7kYPPMjNypsW8