Кабмін визнав, що програма кредитів не працює

20.05.20

За три місяці за програмою Доступні кредити 5-7-9% видали всього 451 кредит на загальну суму 276 млн грн. Програма розрахована на 4 млрд.

 
Державна програма Доступні кредити 5-7-9% не запрацювала на повну силу, вважає міністр економіки Ігор Петрашко. Оцінку кредитування бізнесу він озвучив в інтерв'ю Liga.net,опублікованому в понеділок, 18 травня.
  
"На жаль, програма, де-факто, не запрацювала на повну потужність. До поновлення програми, за 3 місяці усіма банками-партнерами програми Доступні кредити 5-7-9% видано 451 кредит на загальну суму 276 млн грн. Це дуже мало. І ми розуміємо, що вона не працюватиме зараз, тому що банки не хочуть брати на себе ризики видачі коштів. Тому портфельні гарантії можуть стати двигуном кредитування", - зазначив міністр.
 
Він нагадав, що держава пропонує цією програмою.
 
"Якщо ваш бізнес має оборот до 10 млн євро і ви маєте кредит в банку, держава компенсує вам погашення відсотків протягом одного року. У бюджеті під цей напрямок виділено 4 млрд гривень. З нашої точки зору, цього буде достатньо, але якщо буде потрібно більше, ми будемо вносити зміни в бюджет", - розповів Петрашко.
 
Також глава Мінекономіки розповів, що Кабмін працює над новими програмами кредитування підприємців. Один з напрямків - доступ до портфельних гарантій для банків.
 
"Це потрібно для того, щоб кредитувати пріоритетні сектори економіки, посилювати певні галузі, які страждають від тієї чи іншої кризи. Якщо це буде проголосовано, у нас з'явиться новий інструмент, і ми будемо частково брати на себе ризики разом з банками щодо пулу кредитів для різних галузей", - розповів міністр.
 
При цьому Петрашко визнає, що банківська система України так і не відновилася після Майдану і наразі не працює, як повинна.
 
Раніше в НБУ констатували, що в першому кварталі 2020 року попит на кредити бізнесу і населенню впав до мінімуму за п'ять років.
 
Джерело: https://ua.korrespondent.net/business/companies/4229976-kabmin-vyznav-scho-prohrama-kredytiv-ne-pratsuiie?fbclid=IwAR3uEXnALHjOnnCOqUAUAJZClfaSK519eViRkjk3KlKkl17YAxLJa0r_bRs