Новостворений «єдинник» ІІ групи до переходу на спрощену систему повинен звітувати

03.07.19
Чомусь податківці вирішили, що новоствореному ФОП до дня переходу на спрощену систему слід відзвітувати за підсумками року, а не кварталу.
ДФС у Запорізькій області пояснює, що зареєстровані в установленому порядку підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для ІІ групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Тобто, новостворена фізична особа – підприємець є платником єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Доходи, отримані у якості платника єдиного податку, включаються до податкової декларації платника єдиного податку (форма, затверджена наказом МФУ від 17.03.2017 р. №369, яка подається у строки, встановлені для річного податкового періоду, – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) року.

Але, у період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування підприємець перебуває на загальній системі оподаткування, і як наслідок, доходи, отримані новоствореною особою у цей період, оподатковуються на загальних підставах.

Підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, подають податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Форму декларації про майновий стан і доходи затверджено наказом МФУ від 02.10.2015 р. №859 зі змінами.

Тобто, новостворений підприємець за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування, коли він перебуває на загальній системі оподаткування, подає податкову декларацію за звітний період, який дорівнює календарному року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року.

Зазначена норма передбачена пп. 49.18.5, п. 177.5, пп. 298.1.2 ПКУ.

Від редакції: А от у підкатегорії 104.09 «ЗІР» податківці наголошували, що має подати декларацію про майновий стан за результатами кварталу своєї реєстрації протягом 40 календарних днів. Тому аби податківці не оштрафували за несвоєчасне звітування, краще подати декларацію про майновий стан за підсумками кварталу.