Не винні у нереєстрації ПН? Штрафів не оминути!

04.06.19
ПКУ не містять такої підстави для звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію ПН як відсутність вини суб’єкта господарювання
Постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 26.03.2019 р. у справі № 826/2484/18

ДФС у м. Києві було проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН ТОВ. За результатами перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення, яким до позивача застосовано штраф.

Позивач наводив у своїх доводах те, що контролюючим органом штучно було створено перешкоди для реєстрації податкових накладних.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову виходячи з того, що ГУ ДФС у м. Києві правомірно було застосовано штраф відповідно до ч. 2 ст. 120-1 ПКУ.

Колегія суддів ШААС наголошує, що норми ПКУ не містять такої підстави для звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних як відсутність вини суб’єкта господарювання, крім того, позивач наділений правом оскарження протиправних дій/бездіяльності контролюючого органу як в адміністративному так і судовому порядку, проте доказів оскарження дій податкового органу щодо відмови у реєстрації чи розірванні договору про визнання електронних документів ТОВ до суду не надано.

Крім того, відповідно до прохальної частини позовної заяви передбачено, що предметом оскарження в межах зазначених правовідносин є саме ППР, а не протиправна бездіяльність/дії контролюючого органу щодо відмови у реєстрації чи розірванні договору про визнання електронних документів.