Доведеться доплачувати: ДФС таки обмежить кількість поштових пересилань

24.04.18

Державна фіскальна служба має намір ввести а дія норми про обмеження кількості поштових пересилань, які людина має право отримувати без сплати податків.

Як передає прес-служба відомства, про це повідомив в.о. глави служби Мирослав Продан.

При цьому, зазначив він, буде змінюватися і механізм отримання поштових відправлень.

"Сьогодні в одній упаковці може бути тисяча одиниць товару, який нібито приходить сотні різних людей. Фактично весь товар отримує одна фірма-імпортер. Її представник приходить до відділення з дорученнями від ста чоловік і бере товар без сплати податків. Поштовому оператору не важливо, хто отримує відправлення", - пояснив Продан.

За його словами, ця схема досить масштабна, і через неї держава втрачає мільярди грн.

Нагадаємо, в Україні з січня 2018 роки змінилося правила оподаткування товарів, що ввозяться фізичними особами на митну територію в ручній поклажі та в супроводжуваному багажі через автомобільні та залізничні пункти пропуску.

Зокрема, не обкладаються податком на додану вартість операції з ввезення товарів, сумарна вартість яких не перевищує 500 євро та загальною вагою не більше 50 кг. При цьому фізособа має бути відсутнім в Україні більше 24 годин і в'їжджати на території країни не частіше одного разу протягом 72 годин.