Через мита на імпорт сірчаної кислоти в Україні може вирости курс долара – промисловці

20.04.18
Мито на білоруський реактив зробить ринок монопольним, кислота подорожчає істане дефіцитом

Курс долара може вирости. Про це попереджають промисловці. Причина – мито на імпорт сірчаної кислоти з Білорусі.

Через анексію Криму в Україні залишилося тільки два державних підприємства, які виробляють сірчану кислоту. Але якість продукції гірше.

Незважаючи на це, вони ініціювали введення плати за імпорт. Таким чином, борються з білоруськими конкурентами. На спільній зустрічі про це говорили ті, чиє виробництво без сірчаної кислоти зупиниться: аграрії, металурги, енергетики і коксохіміки.

Мито на білоруський реактив зробить ринок монопольним. Кислота подорожчає і стане дефіцитом. Обсяг промислового виробництва зменшиться. Валютний прибуток теж. А курс долара, навпаки, піде вгору. Звичайних українців чекає чергове підвищення цін на продукти. Металурги, аграрії, коксохіміки і експерти просять уряд втрутитися.

"З огляду на зобов'язання України, скільки ми повинні оплачувати за боргами, це ще одна цеглинка в те, що утримати курс буде вкрай важко. Недонадходження в бюджет країни може кожен для себе відчути у вчасному отриманні пенсії, субсидії і так далі. Відчують це всі", - каже Олександр Каленков президент ОП "Укрметалургпром".

Володимир Власюк директор ДП "Укрпромзовнішекспертиза".

"Ми відчули стурбованість щодо можливої зупинки виробничого процесу і відсутності сірчаної кислоти, що стосується, наприклад, навколишнього середовища. У коксохімі необхідно пов'язувати шкідливі гази, для цього використовується сірчана кислота. Її нестача призведе до того, що можуть бути викиди шкідливих речовин", - сказав Володимир Власюк, директор ДП "Укрпромзовнішекспертиза".

 

https://ukr.segodnya.ua/economics/enews/iz-za-poshliny-na-import-sernoy-kisloty-v-ukraine-mozhet-vyrasti-kurs-dollara-promyshlenniki-1132115.html