У НБУ назвали головні причини зростання цін в Україні

12.03.18

Глава Ради Національного банку Богдан Данилишин заявив, що в Україні існує п'ять факторів, що викликають високу споживчу інфляцію.

"Заходи впливу на інфляцію, які використовує правління НБУ, не в повній мірі дають позитивний ефект. Причини цього полягають як у факторах, що знаходяться у межах компетенції НБУ, так і за межами компетенції Нацбанку", - пише Данилишин у Facebook.

Зокрема, глава Ради НБУ звертає увагу на високий рівень монополізації економіки, який не сприяє ціновій стабілізації внаслідок низької конкуренції.

На зростання цін в Україні також вплинула імпортована інфляція, у першу чергу, внаслідок зростання світових цін на нафту.

 Данилишин також вказує на перенесення ефекту підвищення облікової ставки на споживчі ціни, зокрема, через підвищення вартості кредитування, яке пов'язане зі збільшенням облікової ставки.

Крім того, він нагадав про істотне зростання виробничих витрат. За його словами, в Україні спостерігається переважно інфляція пропозиції, а не попиту.

Ще одним фактором, що впливає на інфляцію, стала сезонна девальвація гривні в грудні 2017 - січні 2018 року.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", з 2002 року ціна споживчого кошика в Україні зросла в 6,27 рази, а курс долара по відношенню до гривні тільки в 5,3 рази.