Ціни на гречку в Україні знизяться

13.09.17

Популярна крупа подешевшає, незважаючи на поганий урожай у деяких областях

Гречка подешевшає: експерти вважають, що з жовтня-листопада за кілограм проситимуть на 3-4 грн менше. І це незважаючи на те, що урожай постраждав через посуху.

Агроном Олександр Собулевський з Київської області прогнозує, що з кожного гектара збере на п'ять центнерів гречки менше, ніж планував. "Наша зона не відзначиться врожайністю в жодній культурі. Виграли Одеська, Тернопільська, Хмельницька, Волинська області – там велика врожайність, тому що опади були", – ділиться спостереженнями Собулевський.

Втім, нестачі гречки в Україні точно не буде, переконує гендиректор асоціації постачальників Олексій Дорошенко. На відміну від зерна, попит на яке за кордоном зріс, гречану крупу споживають хіба що пострадянські країни.

"В цьому випадку у нас переоцінена гречана крупа. Собівартість дешевше більшості круп, наприклад, дешевше, ніж рис. При цьому рис коштує дешевше 20 гривень, тож варто очікувати, що гречана крупа теж подешевшає", – говорить Дорошенко.

В цілому гречки аграрії посіяли на 30% більше, ніж торік. Тому, навіть незважаючи на неврожай в деяких регіонах, дефіциту не буде.

 

segodnya.ua