В Україні впали ціни на вершкове масло

08.08.17

Основною причиною зменшення сум на цінниках експерти вважають "перегрів" ринку

 

<p style="text-align: justify;">Масло стало дешевше, але восени може знову подорожчати</p>
Масло стало дешевше, але восени може знову подорожчати. Автор фото: Олександр Яремчук, "Сегодня"

В Україні знизилися ціни на вершкове масло. Така тенденція стосується і внутрішнього ринку, і зовнішніх продажів, відзначають аналітики ІнфАгро.

Основною причиною експерти вважають "перегрів" ринку – вартість товару раніше дуже швидко збільшилася і з'явилися побоювання, що споживач довго так дорого його купувати не зможе.

"Виробники почали боятися працювати на склад", – відзначають аналітики.

На внутрішньому ринку вершкове селянське масло продається за цінами в діапазоні 100-110 грн/кг. За масло жирністю 82%, перекупники погоджуються платити не більше 130 грн/кг.

Зовнішній попит на селянське масло слабший, за нього імпортери з пострадянських країн погоджуються платити в основному не понад 3900 дол./т.

"У найближчі тижні на українському ринку вершкового масла кардинальних цінових змін не передбачається, незважаючи на відновлення зростання вартості товару на світових ринках", – прогнозують фахівці.

Нагадаємо, раніше експерти прогнозували, що через зростання експорту при падінні надоїв в Україні можливий дефіцит масла.. На думку фахівців, зростання цін на масло може поновитися вже восени, коли закінчиться період великих надоїв – так званий сезон "великого молока". Дефіцит сировини може проявитися вже до кінця року.

segodnya.ua