Порошенко підписав закон про обов'язкове встановлення лічильників на тепло і воду

28.07.17
Нові норми повинні зменшити рахунки українців за комунальні послуги

 

<div id="gt-res-content">
<div id="gt-res-dir-ctr" class="trans-verified-button-small" dir="ltr"><span id="result_box" lang="uk"><span>Порошенко</span> <span>підписав</span> <span>"</span><span>комунальний</span><span>"</span> <span>закон</span><span>.</
Порошенко підписав "комунальний" закон.

Президент Петро Порошенко підписав закон України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". Про це повідомила прес-служба глави держави.

Закон визначає правові, економічні та організаційні основи забезпечення комерційного, в тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання.

Законом також вводиться обов'язковий облік тепла та води.

"Завдяки обліку населення буде платити тільки за спожиті ресурси. Введення норм цього закону дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності. Все це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг", – відзначає прес-служба президента.

Крім того, нормами закону визначено порядок оснащення будівель і окремих приміщень вузлами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, особливості зняття показань вузлів обліку і відповідного розподілу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові засади формування рахунків на оплату комунальних послуг.

"Реалізація закону дозволить підвищити ефективність функціонування сфер теплопостачання і централізованого водопостачання, створити стимули раціонального використання водних і енергетичних ресурсів, а також буде сприяти налагодженню взаємовигідних відносин між споживачами та суб'єктами господарювання, що надають відповідні послуги", – прогнозують у Порошенка
.

http://ukr.segodnya.ua/economics/gkh/poroshenko-podpisal-zakon-ob-obyazatelnoy-ustanovke-schetchikov-na-teplo-i-vodu-1042614.htmlЗа оцінками експертного середовища, прийняття закону дозволить знизити на три чвертіобсяг неврахованих витрат води у внутрішньобудинкових системах і скоротитиспоживання теплової енергії протягом 1-3 років в середньому на 15-20%, що, в своючергу, сприятиме зменшенню споживання газу і скороченню викидів парникових газів.

Нагадаємо, цей закон був розроблений з метою імплементації в Україні ряду статейдирективи ЄС про енергетичну ефективність, що є частиною зобов'язань Україниперед Європейським Союзом.