Акіцю Руху #SaveФОП перенесено!

16.03.20

ВГО "Союз захисту підприємництва" та Рух #SaveФОП, у зв’язку з ймовірною загрозою епідемії коронавірусної інфекції в Україні, прийняв рішення перенести всеукраїнську акцію підприємців за збереження та розвиток мікропідприємництва та спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, яка була запланована на 18.03.2020 року орієнтовно на 15.04.2020 року, з урахуванням подальшої епідеміологічної ситуації.

✅ ВГО "Союз захисту підприєминцтва", як учасник Руху #SaveФОП і представник підприємців мікро та малого бізнесу України, який, за офіційними статистичними даними Державної служби статистики України, створював 48.9% робочих місць у загальній кількості зайнятих працівників та забезпечував 25.1% від загального обсягу реалізації товарів, робіт та послуг. Безпрецедентні для сучасної історії світу заходи безпеки та де-факто обмеження громадських свобод, що пов’язані з пандемією короновірусу в Європі і які розпочато в Україні закриттям кордону з 16 березня 2020 року, вимагають від кожного громадянина країни свідомої участі у заходах упередження можливої епідемії. Тому ми прийняли рішення перенести орієнтовно на 15 квітня 2020 року раніше оголошену всеукраїнську акцію Руху #SaveФОП під Офісом Президента України, яка була запланована на 18 березня(Точна дата проведення всеукраїнської акції Руху #SaveФОП на захист мікропідприємництва та спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності додатково буде визначена з урахування питань безпеки). Це є одним з наших маленьких кроків направлених на упередження ймовірної епідемії та демонстрації громадянської свідомості.

Водночас причина планування нами акції протесту залишилась. 48% робочих місць у секторі бізнесу та 25% частки ВВП можуть суттєво скоротитись і посилити тиск на соціальні зобов’язання держави внаслідок прийняття Парламентом України Законів № 128-IX та №129-IX, які суттєво збільшують адміністративний тиск бюрократичного апарату на малий і мікро бізнес. В умовах пандемії та сигналів щодо початку світової економічної кризи уряди багатьох провідних країн світу вже прийняли рішення щодо тимчасової «агресивної» державної підтримки малого та мікро бізнесу шляхом звільнення його від сплати податків на період карантину, шляхом відмови від перевірок органами державного нагляду та контролю. Ці заходи в першу чергу спрямовано на забезпечення суспільного спокою (відносного в умовах карантину). У зв’язку з цим ми на підставі Статті 5 Конституції України пропонуємо і вимагаємо від Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України на період карантину запровадити термінові заходи підтримки національного мікро та малого бізнесу, а саме:

❗️1. Підтримати законопроекти №№2644, 2645 і скасувати норми законів №№128-IX, 129-IX. 

❗️2. Запровадити мораторій на усі види перевірок усіма контролюючими органами до моменту зняття карантину в Україні. 

❗️3. Запровадження карантину визнати форс-мажорними обставинами на законодавчому рівні. 

❗️4. На час карантину для мікро та малого бізнесу скасувати обов’язок сплати єдиного податку, ЄСВ та податків за користання земельними ресурсами на територіях де діють вищезазначені обмеження. 

На постійній основі в рамках політики сприяння розвитку мікро та малого бізнесу ВГО "Союз захисту підприємництва" та Рух #SaveФОП вимагає: 

❗️1. Скасувати обов'язкову фіскалізацію для фізичних осіб-підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності.

❗️2. Утворити при Президентові України постійно діючий консультативно-дорадчий орган, що буде опікуватися розвитком мікропідприємництва в Україні. Цей орган повинен бути створений на паритетних засадах участі в ньому представників влади та представників мікропідприємництва.

❗️3. Вносити всі зміни до законодавства, що стосуються умов ведення діяльності мікропідприємництва, виключно після їх обговорення з представниками мікробізнесу та ґрунтовного прогнозування їхніх наслідків. Головним критерієм реформ в Україні має стати зменшення втручання чиновників у господарську діяльність. 

❗️4. Провести реформи Державної податкової та Державної митної служб України у відповідності до стандартів ЄС для забезпечення прозорих та простих процедур стягнення податків, розмитнення товарів, яка передбачає усунення будь-яких проявів корупції.

❗️5. Запровадити мораторій на перевірки мікробізнесу усіма контролюючими органами до завершення реформи цих органів у відповідності до стандартів ЄС.?18-го березня з 13-30 до 16-30 силами співорганізаторів Руху #SaveФОП буде проведено пікет під Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України за адресою м.Київ, вул.Липська 3, з метою донесення вищезазначених вимог #зарадиМАЙБУТНЬОГО