НЕ ЧЕКАЮ ВІД ЗЕЛЕНСЬКОГО...

09.05.19

Не чекаю копійчаних тарифів за газ, опалення і послуги ЖКГ при Зеленському. Все має свою ціну і головне, щоб тарифи формувались прозоро, без корупційної складової.
Не чекаю, що він знизить ціни на товари та послуги, бо розумію, що ціни формує ринок і головне завдання влади сприяти розбудові вільного ринку, запроваджуючи механізми стимулювання того чи іншого попиту чи пропозиції.
Не чекаю різкого збільшення ним наших доходів, бо неможливо «підняти надої молока на фермі коли корів усіх вирізали». Чекаю ж максимальної лібералізації економіки, щоб підприємцем став кожний другий українець і у такий спосіб ми самі заробимо на своє майбутнє.
Не чекаю зменшення податків, бо хочеться звісно, але не начасі, війна і соцвидатки. Головне максимально спростити адміністрування, зменшити звітність і змінити нарешті репресивну політику державного сектора на сервісну.
Не чекаю на миттєве знищення корупції. Вона в нас нажаль зайшла з молоком матері коли та давала гроші за роди у роддомі. Ми усі тяжко хворі і більшість, хоче щоб лікувались інші, але не вони. Відтак головне, для мене, щоб Володимир Зеленський наполегливо і щоденно власним прикладом виводив нас з тенет тотального хабарництва, починаючи з найбільших проявів злодійства.
Не чекаю швидкої взірцевої роботи правоохоронних органів, бо там такі самі, як і ми. Ісусів не знайшлось. Головне, щоб виконувались закони, без виключень для «небожителів» і відкупитись було неможливо. Розумію, що закони, як дишло, але, допоки не змінили їх на чіткі і однозначні, треба суворо дотримуватись чинних.
Не очікую я, без збільшення заробітних плат, жорсткого контролю і запровадження персональної відповідальності, справедливих та фахових держслужбовців. Натомість, чекаю запровадження Президентом і його командою дієвих інститутів громадського контролю виконавчої влади.
Не чекаю і не вірю, що в Команді Зе і в партії «Слуга народу» будуть одні кришталево чесні люди. Погань завжди собі дорогу знайде і пролізе навіть крізь шпарину. Головне, щоб не було касти наближених-недоторканих і Володимир Олександрович зі своїх питав жорсткіше, ніж з чужих.
Не чекаю панацеї від його оточення, бо знаю, що істина живе посеред народу і тільки шляхом широкого обговорення можна знайти найефективніший спосіб вирішення проблеми.
Не чекаю прозріння олігархів, бо «горбатого могила справить». Головне не допускати монополій і державними важеля блокувати будь-які прояви «встромити пальчик» у природні монополії, державні послуги та формування тарифів.
Не чекаю чесних судів, принаймі в найближчі роки. Але маю надію, що Президент буде зі своєю політичною силою просувати ідеї суду присяжних і запровадить механізм обов‘язкової публічності процесів з чітким строками і регламентом роботи.
Не чекаю значного і швидкого підвищення заробітних плат, бо зряплати не існує, а щоб отримувати високі ставки треба виробляти якісні товари з максимальною доданою вартістю, досягти показників високої ефективності праці і змінити світогляд не тільки власників, але і найнятих працівників. Спробуйте домогтися використання захисної каски та окулярів на виробництві у працівника і ви зрозумієте про що я. Те саме і щодо зміни підходів та регламентів виробничих процесів. Більшість з нас консерватори на своїх робочих місцях, а статки хочемо мати сучасні.
Не вірю, що на базі совкових технологій промислових гігантів сировинного сектору запровадять сучасні технології, які дадуть високу додану вартість. Хочу щоб команда Президента залучала в Україну передові інвестиційно-промислові проекти. Проект заводу Skoda відшили, а не можна було. Треба затягувати за руки і за ноги виробника будь-якого кінцевого продукту.
Не чекаю багато ще чого, у тому числі манни небесної.
Чекаю публічності, законності, лібералізації підприємницької діяльності, альтернативних можливостей, єдиних правил та однозначних законів.
Чекаю врешті-решт, щоб держава не допомагала бізнесу, а просто не заважала. Підприємницький дух живе в українцях і він проросте та принесе щедрий врожай Україні.

Голова ВГО "Союз захисту підприємництва" - Сергій ДОРОТИЧ