Стратегія розвитку МСП в Україні до 2020 року

03.06.16

2 червня 2016 року в приміщенні Державної регуляторної служби України (ДРСУ) (м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11) відбулось засідання представників Громадської ради при ДРСУ та Громадської ради при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТУ) на якому було обговорено проект Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні до 2020 року (Статегія), що ініціює Міністерство економічного розвитку та торгівлі України.Під час засідання присутні зазначили, що Стратегія не проходила обговорення в форматі Громадської ради при МЕРТУ. Не зрозумілим є проведення Міністерство обговорення цього стратегічного документу без залучення визнаних вітчизняних громадських об'єднань та профільних асоціацій. Всі присутні представники бізнес-спільноти одностайно виступили з осудом Мінекономрозвитку, яке по питання статегії консультується виключно з представниками іноземних інституцій, асоціаціями, які представляють інтереси іноземного бізнесу та представниками вибіркових громадських організацій. За наявності Громадської ради, як головного дорадчо-консультативного органу при МЕРТУ, такі дії є не прийнятними.

 

Провівши деталізований аналіз положень Стратегії, присутні констатували, що зазначений документ не визначає, а відтак і не запроваджує дієвих механізмів для вирішення ключових проблем МСП. Проект сформовано на суб'єктивних оцінках, критеріях і очікуваних показниках. У документі не зазначені довгоочікувані бізнесом інструменти реалізації, а ті що пропонуються є сумнівними щодо їх доцільності(торгові представництва, відкриття фондів, кредитних спілок, інсититутів фондовго ринку). Присутні критично оцінили формалізовані в Стратегії бажання керівництва Мінекономрозвитку на безконкурсній основі передати громадській організації "Better Regulation Delivery Office» функції дерегуляції, зокрема щодо питань перегляду нормативно-правової бази на предмет актуальності, ефективності та відповідності європейському законодавству її положень, з подальшою підготовкою відповідних пропозиції. зокрема щодо скасування, внесення змін до них або збереження регулювання в поточному стані.

 

Одностайно присутні визнали, що Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні до 2020 року розроблена Мінекономрозвитку не відповідає сучасним викликам і потребам МСП, а відтак потребує серйозного доопрацювання.

Учасники вирішили:

  • офіційно надати зауваження та пропозиції щодо Проекту Стратегії Міністерству економічного розвитку і торгівлі України відкритим листом до 8 червня 2016 року;
  • забезпечити оприлюднення зазначеного звернення у всі прийнятні способи.

Звертаємось до всіх громадських об'єднань бізнесу, галузевих асоціацій, активістів, підприємців, які не прийняли, чи не змогли прийняти участь в обговоренні Стратегії, з тих чи інших причин, долучитись. По цьому дороговказному документу нам жити і розвивати свою справу. Чекаємо Ваші пропозиції та зауваження на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.