Звернення ВГО "Союз захисту підприємництва" щодо скасування спецмита на легкові автомобілі, що імпортуються на територію України

Президенту України

ЯНУКОВИЧУ В.Ф.

копія:          Прем'єр – міністру України

АЗАРОВУ М.Я.

копія : Міністру економічного розвитку

і торгівлі України

ПРАСОЛОВУ І.М.

   

Щодо скасування

спеціального мита стосовно імпорту в Україну

легкових автомобілів 

Шановний Вікторе Федоровичу!

 

Всеукраїнська громадська організація «Союз захисту підприємництва» звертається до Вас з проханням втрутитися в ситуацію, пов'язану з введенням спеціального мита на імпорт легкових автомобілів на територію України.

Відповідно до повідомлення, опублікованого 14.03.2013 р. в газеті «Урядовий кур'єр» №118, Уряд України, згідно з рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (№ СП – 275/201214423-08 від 28.04.2012 р.), має намір застосувати спеціальні мита щодо імпорту легкових автомобілів.

На думку фахівців автомобільного ринку, застосування спеціального мита матиме значний негативний вплив на економіку України, оскільки:

 
  1. Спеціальне мито підвищить ціну, як на імпортовані автомобілі, так і на ті, що збираються в Україні. Це автоматично призведе до зменшення попиту. Внаслідок цього українська економіка може втратити значну кількість робочих місць у автообслуговувальній галузі (мережі СТО, автосалони, заправки тощо).
 

Довідково: На сьогодні лише автомобільні імпортери та дилери забезпечують в Україні понад 80 тис. робочих місць.

  1. Запровадження спеціального мита призведе до різкого скорочення надходжень до Державного бюджету податків, що стягуються при імпорті автомобілів.
 

Довідково: У 2009 році Урядом вже приймалося рішення щодо встановлення додаткового 13% мита на імпорт автомобілів. Внаслідок зазначеного рішення, надходження до Держбюджету скоротились на 85% (згідно даних ДМСУ: в Україну в 2008 році було імпортовано авто на суму 5.613.015 тис. доларів США, в 2009 році – лише на суму 909.086 тис. доларів США). Крім того, відбулося різке скорочення виробництва автомобілів в Україні.

 

За попередніми розрахунками, у разі застосування спеціального мита на імпорт автомобілів, втрати Державного бюджету лише у 2013 році можуть становити до 10,6 млрд. гривень.

 
  1. У разі застосування спеціального мита, Україна має надати компенсації своїм торгівельним партнерам.

Довідково: Спеціальні заходи щодо імпорту в Україну автомобілів застосовані за умови відсутності зростання імпорту в абсолютних показниках. За таких обставин, Угодою СОТ «Про захисні заходи» (п.3. Стаття 8) передбачається необхідність компенсації економічних втрати тим країнам, що постраждають від застосування Україною спеціальних заходів.

 

Оскільки зазначені компенсації застосовуються шляхом встановлення додаткових обмежень щодо експорту українських товарів, то в наслідок обмеження імпорту в Україну автомобілів, можуть зазнати збитків вітчизняні виробники (перш за все представники експортоорієнтованих галузей).

 

Враховуючи зазначене, просимо Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, надати доручення Уряду додатково проаналізувати наведені аргументи та у разі їх підтвердження вжити заходів щодо скасування спеціальних мит стосовно імпорту в Україну легкових автомобілів.

 

Голова 

ВГО «Союз захисту підприємництва»                                                    С.І. Доротич

14.06.2016