Позиція ВГО "Союз захисту підприємництва" щодо обмеження імпорту уживаних товарів на територію України

"Позиція ВГО «Союз захисту підприємництва

щодо обмеження імпорту секонд-хенду

на територію України"

ВГО «Союз захисту підприємництва» вважає за необхідне оприлюднити власну позицію щодо законопроектів (реєстр. № 2320, № 2321), якими встановлюються обмеження на ввезення уживаного одягу (секонд-хенд) на територію України.

На сьогоднішній день, членам ВГО «Союз захисту підприємництва» відома існуюча проблематика нелегального ввезення на територію України нового брендового одягу під виглядом секонд-хенду внаслідок чого Державний бюджет України недоотримує значні суми податкових надходжень.

За вказаних обставин, підприємницьке середовище, що входить до лав ВГО «Союзу захисту підприємництва» повністю поділяє і підтримує позицію щодо необхідності вжиття заходів, направлених на унеможливлення нелегального імпорту товарів легкої промисловості  на територію України під виглядом гуманітарної допомоги та імпорту уживаного одягу.

Однак, ВГО «Союз захисту підприємництва» вважає, що механізми, запропоновані у вказаних законопроектах у вигляді обмеження обсягів імпорту уживаних товарів жодним чином не сприятимуть вирішенню проблеми контрабандного ввезення нового одягу та взуття під виглядом секонд-хенду.

Натомість, прийняття законопроектів (реєстр. № 2320 та № 2321) у запропонованій редакції безперечно зумовить виникнення соціальної напруги у суспільстві адже за офіційною інформацією Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України, бідними можна вважати 24% населення країни, а згідно зі стандартами ООН, за межею бідності в Україні живуть 80% населення.

Водночас, ВГО «Союз захисту підприємництва» розуміє існування проблеми у легкій промисловості України і погоджується з необхідністю певного регуляторного, або іншого впливу, для підвищення конкурентоспроможності нашої національної продукції проте, вважаємо неприпустимим в існуючих умовах надавати додаткові до існуючих преференції провідним підприємствам легкої промисловості за рахунок зменшення обсягів імпорту уживаних товарів, оскільки товари вітчизняної легкої промисловості знаходяться в іншому ціновому сегменті по відношенню до секонд-хенду.

При цьому, як свідчить практика, будь-які заходи, направлені на підвищення митних ставок на імпортні товари не призводять до стимулювання вітчизняного виробника. Натомість, протекціоністська політика держави спричиняє обмеження конкурентоспроможного середовища і створюються умови за яких легальний бізнес починає відходити в тінь.

За вказаних обставин, ВГО «Союз захисту підприємництва» виступає проти прийняття законопроектів (реєстр. № 2320 та № 2321) у запропонованій редакції і вважає за можливе вирішити питання припинення контрабандного ввезення нового одягу під виглядом секнод-хенду на територію держави виключно шляхом внесення змін до чинного законодавства в частині регулювання процесу реалізації такого товару на території України.

Голова                                                                                                    С. Доротич

14.06.2016