Позиція ВГО "Союз захисту підприємництва" щодо запровадження електронної касової стрічки реєстраторів розрахункових операій при готівкових розрахунках

«Позиція ВГО «Союз захисту підприємництва»

щодо застосування РРО при готівкових розрахунках»

ВГО «Союз захисту підприємництва» вважає за необхідне висловити власну позицію щодо змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині запровадження електронної касової стрічки реєстраторів розрахункових операцій (РРО), внаслідок чого передача звітності зможе відбуватися в автоматичному режимі.

Згідно з запропонованими змінами суб'єкти господарювання починаючи з 01 січня 2013 року зобов'язані використовувати модифіковані РРО, технічна можливість яких дозволяє формувати контрольну стрічку в електронній формі та передавати електронні копії фіскальних звітів дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів державної податкової служби. Як наслідок, держава планує удосконалити систему контролю, а підприємці, у свою чергу, повинні отримати спрощення процесу звітності.

Адаптивний період щодо обов'язкового переходу на модернізовані РРО триватиме до 01 липня 2013 року. Після цього, до підприємців, що не подаватимуть звітності в електронному вигляді застосовуватимуться штрафні санкції у розмірі 10 неоподатковуваних податком мінімумів — 170 грн. на місяць з кожної каси

ВГО «Союз захисту підприємництва», з огляду на практику впровадження аналогічної системи у різних країнах Європи, виступає категорично проти встановленої вимоги обов'язкового використання касових апаратів з електронною стрічкою та введення відповідальності за неподання звітності в електронному вигляді.

На сьогоднішній день існує ряд об'єктивних причин, наявність яких унеможливлює встановлення обов'язкової вимоги переходу на касові апарати з електронною касовою стрічкою. Одними з таких, є невирішені проблеми з безперебійною подачею електроенергії та доступом до мережі Інтернет у сільській місцевості, проблеми з придбанням модифікованих РРО та переобладнанням існуючих касових апаратів, тощо. Як наслідок, існування вказаних обставин, може зумовити систематичне неподання (несвоєчасне подання) електронних звітів та застосування до таких підприємців штрафних санкцій.

За вказаних умов та для планомірного впровадження модифікованих касових апаратів, члени ВГО «Союз захисту підприємництва» вважають за необхідне внести відповідні зміні до законодавства щодо спрощення адміністрування та звітності, а також скасування штрафних санкцій за відповідні порушення.

З урахуванням викладеного, ВГО «Союз захисту підприємництва» виступає проти обов'язкового використання електронної касової стрічки на касових апаратах та запровадження з 01 липня 2013 року відповідальності за неподання звітності в електронному вигляді,

Водночас, ВГО «Союз захисту підприємництва» пропонує стимулювати підприємницьке середовище для самостійного переходу на модифіковані РРО шляхом застосування заохочувальних заходів з використанням досвіду зарубіжних країн. Як приклад, в Грузії було запроваджено державні лотереї для споживачів по фіскальних чеках, виданих на касових апаратах з електронною касовою стрічкою, що стимулювало споживачів купувати товари лише у підприємців, які використовують відповідні РРО.

   

Голова                                                                                                                С. Доротич

14.06.2016