Звернення ВГО "Союз захисту підприємництва" до Голови Верховоної ради України та Прем'єр-міністра України щодо відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних

baz_danГолові Верховної ради України

ЛИТВИНУ В.М.

Прем'єр-міністру України

АЗАРОВУ М.Я.

Всеукраїнська громадська організація «Союз захисту підприємництва» звертається до Вас з проханням захистити права та інтереси підприємництва, що можуть бути порушені внаслідок набрання чинності Законом України «Про внесення змін в законодавчі акти України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних » у існуючій редакції з 1 січня 2012 року.

Вважаємо, що введення в дію вказаного закону неминуче призведе до ускладнень у взаємовідносинах як між самими суб'єктами господарювання так і з найманими працівниками. 

Водночас, встановлені законом величезні адміністративні штрафи до 17 000 гривень за ухилення від державної реєстрації бази персональних даних; недодержання встановленого порядку захисту персональних даних у базі персональних даних та за невиконання вимог посадових осіб Державної служби України з питань захисту персональних даних щодо усунення порушень законодавства про захист персональних даних створять додаткове навантаження на бізнес у вигляді значного ускладення ведення бухгалтерського обліку та додаткових контрольних перевірок з боку державних органів.

При цьому, ВГО «Союз захисту підприємництва» висловлює особливе занепокоєння з приводу підвищення кримінальної відповідальності вигляді позбавлення волі за поширення конфіденційної інформації про особу, адже в нинішніх умовах, це безперечно стане додатковим стимулом для корупційних зловживань з боку перевіряючих органів.

З урахуванням викладеного, просимо Вас переглянути в бік зменшення розміри штрафних санкцій для посадових осіб і громадян суб'єктів підприємницької діяльності, пересічних громадян за порушення законодавства про захист персональних даних;

- зняти кримінальну відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних;

- переглянути термін запровадження з усіма змінами Закону України від 02.06.11 р. № 3454-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних" з 01.01.2012 року на 01.01.2013 рік".

 

З повагою,

 

Голова

ВГО «Союз захисту підприємництва»                                                                                        С. Доротич

14.06.2016